maraton

mtb

results

Weber Jičínská 50

2021-08-07 Jičín 

archiv

announcement

registration

start list

results

MK Mladší chlapci (-30s) total: 9, men : 9, women: 0, kluci: 9, holky: 0 izs, 100kg [html] [pdf] [csv]
MD Mladší dívky (-1min) total: 5, men : 0, women: 5, kluci: 0, holky: 5 izs, 100kg [html] [pdf] [csv]
N2H Naděje II holky (-1min) total: 7, men : 0, women: 7, kluci: 0, holky: 7 izs, 100kg [html] [pdf] [csv]
50km total: 168, men : 160, women: 8, DMJ: 0, DM1: 29, DM2: 50, DM3: 54, DM4: 22, DM5: 5, DJZ: 0, DZ1: 6, DZ2: 2 izs, 100kg [html] [pdf] [csv]
25km total: 93, men : 68, women: 25, KM: 0, KM1: 0, KM2: 12, KM3: 16, KM4: 20, KM5: 13, KM6: 7, KZ: 0, KZ1: 0, KZ2: 17, KZ3: 8 izs, 100kg [html] [pdf] [csv]
50km mládež total: 9, men : 7, women: 2, DMJ: 7, DM1: 0, DM2: 0, DM3: 0, DM4: 0, DM5: 0, DJZ: 2, DZ1: 0, DZ2: 0 izs, 100kg [html] [pdf] [csv]
25km mládež total: 61, men : 51, women: 10, KM: 22, KM1: 29, KM2: 0, KM3: 0, KM4: 0, KM5: 0, KM6: 0, KZ: 3, KZ1: 7, KZ2: 0, KZ3: 0 izs, 100kg [html] [pdf] [csv]
BB Bobíci - odstrkovadla total: 7, men : 3, women: 4, kluci: 3, holky: 4 izs, 100kg [html] [pdf] [csv]
N1K Naděje I kluci total: 16, men : 16, women: 0, kluci: 16, holky: 0 izs, 100kg [html] [pdf] [csv]
N1H Naděje I holky total: 9, men : 0, women: 9, kluci: 0, holky: 9 izs, 100kg [html] [pdf] [csv]
N2K Naděje II kluci total: 7, men : 7, women: 0, kluci: 7, holky: 0 izs, 100kg [html] [pdf] [csv]

result list MK Mladší chlapci (-30s)

start ~ 08:55:10

rank rank/cat. # name year state team finish delay lap#1lap#2lap#3lap#4lap#5lap#6lap#7lap#8
1 1 / kluci [240] Marek Janda 2009 CZE CYKLO KLUB JIČÍN 05:06.1 00:36.9 (2) 01:13.7 (3) 01:49.2 (2) 02:26.2 (1) 03:00.7 (1) 03:45.5 (1) 04:26.2 (1)
2 2 / kluci [247] Šimon Kordík 2011 CZE Cyklo Klub JiČÍn 05:14.9 00:08.8 00:38.1 (4) 01:17.3 (6) 01:55.7 (5) 02:33.4 (3) 03:14.3 (3) 03:54.1 (3) 04:35.4 (2)
3 3 / kluci [226] Martin Šlambor 2010 CZE Wpc Centrum Sport Team 05:18.0 00:11.9 00:37.6 (3) 01:11.4 (2) 01:46.8 (1) 02:27.2 (2) 03:09.2 (2) 03:52.7 (2) 04:35.7 (3)
4 4 / kluci [227] Lukáš Trllo 2010 CZE Bakako Nová Paka 05:22.8 00:16.7 00:35.5 (1) 01:15.4 (5) 01:55.6 (4) 02:35.5 (4) 03:16.9 (5) 03:57.8 (4) 04:40.5 (4)
5 5 / kluci [212] Šimon Kulveit 2010 CZE Carla.kupkolo.cz 05:31.6 00:25.5 00:38.5 (5) 01:10.9 (1) 01:53.8 (3) 02:36.2 (5) 03:16.9 (4) 04:00.9 (5) 04:45.7 (5)
6 6 / kluci [237] Eliáš Bredler 2010 CZE Tj Autoškoda Mladá Boleslav 05:48.1 00:42.0 00:38.7 (7) 01:14.9 (4) 01:57.1 (6) 02:42.8 (6) 03:29.6 (7) 04:15.3 (6) 05:02.3 (6)
7 7 / kluci [248] Matěj Holan 2009 CZE Carla.kupkolo.cz 05:53.9 00:47.8 02:04:32.6 (9) 02:04:52.1 (9) 02:05:13.9 (9) 02:05:31.9 (9) 03:17.2 (6) 04:31.7 (8) 05:14.8 (7)
8 8 / kluci [246] Jan Pekárek 2011 CZE Cykloklub Jičín 06:04.7 00:58.6 00:38.6 (6) 01:18.9 (7) 02:02.8 (7) 02:48.9 (7) 03:36.5 (8) 04:25.5 (7) 05:17.8 (8)
9 9 / kluci [231] Vojtěch Novotný 2011 CZE Cykloklub Jičín 06:28.0 01:21.9 00:40.3 (8) 01:28.1 (8) 02:18.9 (8) 03:07.7 (8) 03:57.5 (9) 04:47.1 (9) 05:38.1 (9)

result list MD Mladší dívky (-1min)

start ~ 09:14:29

rank rank/cat. # name year state team finish delay lap#1lap#2lap#3lap#4lap#5lap#6lap#7lap#8
1 1 / holky [250] Anežka Holanová 2009 CZE Carla Kupkolo.cz 05:28.8 00:48.3 (1) 01:36.0 (1) 02:11.1 (2) 02:49.6 (2) 03:30.0 (2) 04:09.4 (2) 04:48.7 (1)
2 2 / holky [204] Rozálie Karásková 2010 CZE Cykloklubjičín 05:45.4 00:16.6 01:07.7 (3) 01:37.7 (2) 02:14.4 (3) 03:01.0 (3) 03:35.6 (3) 04:22.4 (3) 04:57.4 (2)
3 3 / holky [221] Martina Procházková 2011 CZE Eleven Head Cyklolive Team 06:09.9 00:41.1 00:50.0 (2) 01:49.9 (4) 02:31.1 (4) 03:08.8 (4) 03:58.5 (4) 04:41.4 (4) 05:26.0 (3)
4 4 / holky [232] Karolína Zajíčková 2010 CZE Kross Bikeranch Team Junior 06:24.9 00:56.1 01:07.9 (4) 01:48.1 (3) 02:31.1 (5) 03:14.8 (5) 04:01.1 (5) 04:47.5 (5) 05:34.7 (4)
5 5 / holky [249] Kateřina Vlčková 2009 CZE Upice 07:30.3 02:01.5 01:45:43.4 (5) 01:46:25.5 (5) 01:48.1 (1) 02:29.7 (1) 03:14.7 (1) 04:04.4 (1) 06:42.3 (5)

result list N2H Naděje II holky (-1min)

start ~ 09:29:10

rank rank/cat. # name year state team finish delay lap#1lap#2lap#3lap#4lap#5
1 1 / holky [224] Eliška Radová 2013 CZE Praha 03:52.0 01:08.6 (6) 01:41.1 (2) 02:32.7 (2) 03:14.9 (2)
2 2 / holky [208] Rozárie Kazdová 2013 CZE Cykloklub Jičín 03:55.5 00:03.5 00:25.5 (1) 01:47.7 (3) 02:30.1 (1) 03:13.8 (1)
3 3 / holky [222] Kateřina Procházková 2013 CZE Eleven Head Cyklolive Team 04:16.8 00:24.8 01:08.1 (4) 01:49.3 (4) 02:36.7 (3) 03:24.1 (3)
4 4 / holky [238] Marie Anna Bredlerová 2012 CZE Tj Autoškoda Mladá Boleslav 04:17.0 00:25.0 01:07.4 (3) 01:54.3 (6) 02:44.5 (5) 03:30.0 (4)
5 5 / holky [210] Anděla Krušinová 2013 CZE Carla.kupkolo.cz 04:18.0 00:26.0 01:08.2 (5) 01:52.7 (5) 02:42.4 (4) 03:31.6 (5)
6 6 / holky [245] Tina Kuželová 2013 CZE Jičín 04:53.5 01:01.5 01:09.6 (7) 02:01.7 (7) 02:56.2 (7) 03:54.9 (6)
7 7 / holky [218] Karolína Mauerova 2013 CZE Jičín 07:26.4 03:34.4 00:39.7 (2) 01:04.1 (1) 02:54.9 (6) 04:53.8 (7)

result list 50km

start ~ 10:00:40

rank rank/cat. # name year state team finish delay lap#1lap#2lap#3lap#4lap#5lap#6lap#7lap#8
1 1 / DM1 [145] Josef Jelínek 1998 CZE Cyklostar Trek Pirelli 01:59:55.4
2 1 / DM2 [2] Michal Bubílek 1986 CZE Kross Bikeranch Team 02:01:54.8 01:59.4
3 2 / DM2 [1] Michal Kaněra 1986 CZE Ghost Team 02:01:55.2 01:59.8
4 2 / DM1izs [11] Sebastian Vlček 1994 CZE Mondraker Racing Team 02:02:24.0 02:28.6
5 3 / DM1 [8] Vít Řehák 1994 CZE Koa 02:03:25.5 03:30.1
6 1 / DM3 [75] Jan Martin 1980 CZE Kah Sport Vrchlabí 02:05:45.5 05:50.1
7 4 / DM1 [146] Ondřej Petr 1997 CZE Ck Příbram Fany Gastro 02:07:00.1 07:04.7
8 3 / DM2 [18] Tomáš Bouda 1990 CZE Kross Bikeranch Team 02:07:05.3 07:09.9
9 2 / DM3 [3] Daniel Polman 1979 CZE Ultra Paka Racing Team 02:07:09.9 07:14.5
10 3 / DM3izs [10] Pavel Kubín 1981 CZE HZS KHK UO Jičín 02:07:13.7 07:18.3
11 4 / DM3 [66] Jiří Kužel 1979 CZE Czech Tallboys 02:09:04.4 09:09.0
12 4 / DM2 [9] Patrick Scholze 1985 GER Bad Bikers Mtb- Sport E.v. 02:10:23.7 10:28.3
13 5 / DM2izs [98] Tomáš Sládek 1988 CZE Kolopravna Slatiňany/hzs Pardubice 02:12:55.4 13:00.0
14 6 / DM2 [29] Marek Fatka 1985 CZE Unlimited Km Trading 02:14:58.5 15:03.1
15 7 / DM2 [52] Bako Josef 1985 CZE Kupkolo.cz 02:15:33.1 15:37.7
16 5 / DM3 [7] Aleš Bílek 1979 CZE Czech Tallboys 02:15:34.0 15:38.6
17 8 / DM2 [122] Marek Vágner 1989 CZE Krabcycles 02:15:39.8 15:44.4
18 5 / DM1 [78] Milan Mileret 2001 CZE Cyklolive Cycling Team 02:16:50.5 16:55.1
19 6 / DM3 [181] Radek Kučera 1972 CZE Ksm-hrÁdek 02:18:58.6 19:03.2
20 7 / DM3 [80] Radim Neubauer 1977 CZE Haven Team 02:18:59.3 19:03.9
21 6 / DM1 [116] František Švandrlík 2002 CZE Eleven Head Cyklolive Team 02:19:14.9 19:19.5
22 8 / DM3 [73] Jan Malíř 1980 CZE Ghost Team 02:19:18.6 19:23.2
23 9 / DM2 [161] Petr Steiner 1985 CZE Auto I.s.r. 02:20:01.9 20:06.5
24 9 / DM3 [95] Martin Polesný 1980 CZE Beko Bike Team 02:20:04.7 20:09.3
25 10 / DM2 [118] Lukáš Toman 1991 CZE Carla.kupkolo.cz 02:20:09.2 20:13.8
26 11 / DM2 [104] Jan Strakoš 1983 CZE Beko Bike Team 02:20:25.5 20:30.1
27 10 / DM3izs [63] Tomáš Kučera 1977 CZE Hzs Khk Jičín, Mondraker Racing Team 02:20:39.8 20:44.4
28 11 / DM3 [15] Michal Berka 1974 CZE North Bike Team 02:22:13.0 22:17.6
29 7 / DM1 [97] Jan Skrbek 2002 CZE ELEVEN HEAD CYKLOLIVE TEAM 02:22:54.3 22:58.9
30 12 / DM2izs [37] Filip Havlík 1984 CZE Hasiči Jičín 02:23:09.9 23:14.5
31 12 / DM3 [49] Tomáš Jiránek 1973 CZE Lawi 02:23:13.9 23:18.5
32 13 / DM2 [32] Martin Frencl 1990 CZE Mondraker Racing Team 02:23:19.6 23:24.2
33 14 / DM2 [99] Marek Slavíček 1990 CZE Kross Bike Ranch Team 02:23:25.1 23:29.7
34 8 / DM1 [5] Michal Swárovský 1998 CZE Zpcyklo Proofy Corratec Team 02:23:39.3 23:43.9
35 9 / DM1 [167] Václav Vomáčko 1995 CZE Jičín 02:24:21.6 24:26.2
36 10 / DM1 [25] Vojtěch Dobšovič 1997 CZE Kross Bikeranch Team 02:24:24.4 24:29.0
37 13 / DM3 [143] Ondřej Hofman 1979 CZE Pro Music Prolog Bike 02:24:52.4 24:57.0
38 14 / DM3 [68] Patrik Kysela 1973 CZE Zpcyklo Proofy Corratec Team 02:25:19.6 25:24.2
39 15 / DM2 [128] Vratislav Vojtěch 1982 CZE Železnice 02:26:43.9 26:48.5
40 15 / DM3 [149] Radim Kavan 1978 CZE Cyklo Benda 02:26:58.8 27:03.4
41 16 / DM2 [147] Vojtech Reichert 1982 CZE Racingalonealltime 02:27:00.3 27:04.9
42 11 / DM1 [126] Martin Vávra 1997 CZE VŠsk Pedf Uk 02:27:12.8 27:17.4
42 17 / DM2 [154] Jan Hájek 1985 CZE Auto I.s.r. 02:27:12.8 27:17.4
44 18 / DM2 [42] Jakub Hromádko 1988 CZE Bakako Nová Paka 02:27:21.5 27:26.1
45 19 / DM2 [132] Vojtěch Zeman 1985 CZE Ghost Team 02:30:13.7 30:18.3
46 1 / DM4 [64] Jan Kučera 1969 CZE Kc Slavia Praha 02:31:49.0 31:53.6
47 16 / DM3 [169] Roman Semerák 1975 CZE Sk Pod Dubem 02:31:49.2 31:53.8
48 17 / DM3 [55] Thomas Keimling 1973 GER Ebm Team Seiffen 02:31:58.5 32:03.1
49 12 / DM1 [117] Jan Ther 1999 CZE Mondraker Racing Team 02:32:04.8 32:09.4
50 18 / DM3 [189] Martin Klein 1977 CZE Mala Skala 02:32:09.7 32:14.3
51 13 / DM1 [162] Jiří Motejl 1993 CZE Praha 02:32:22.8 32:27.4
52 19 / DM3 [171] Jan Melišík 1974 CZE Redpoint-eleven Team 02:32:25.9 32:30.5
53 20 / DM2izs [83] Jan Novotný 1986 CZE Rohozec Amulet Team 02:32:30.7 32:35.3
54 20 / DM3 [109] Roman Šelle 1980 CZE Brno 02:35:12.5 35:17.1
55 2 / DM4 [6] Tomas Čada 1964 CZE REDPOiNT-ELEVEN TEAM 02:35:28.2 35:32.8
56 21 / DM3 [188] Roman Vašíček 1974 CZE Continental Adršpach 02:35:37.1 35:41.7
57 3 / DM4 [77] Josef Matějka 1965 CZE Vůně Dřeva S.r.o. 02:37:06.3 37:10.9
58 14 / DM1 [96] Marek Rychna 1993 CZE 2bmracing 02:37:07.6 37:12.2
59 1 / DZ1 [166] Štěpánka Bisová 2000 CZE Eleven Head Cyklolive Team 02:37:10.0 37:14.6
60 2 / DZ1 [14] Karolina Bergerová 1992 CZE Carla.kupkolo.cz 02:37:41.3 37:45.9
61 22 / DM3 [178] Tomáš Málek 1980 CZE Beko Bike Team 02:38:28.1 38:32.7
62 4 / DM4 [39] Leoš Holman 1970 CZE HoKl Club Lužec nad Cidlinou 02:38:43.3 38:47.9
63 21 / DM2 [112] František Šourek 1982 CZE Nkt Kablo 02:39:49.1 39:53.7
64 22 / DM2 [129] Radek Vtípil 1983 CZE Ghost Team 02:39:51.5 39:56.1
65 23 / DM3 [62] Jiří Kubec 1977 CZE Cyklo Tony 02:40:19.9 40:24.5
66 1 / DM5 [40] Dalibor Homolka 1958 CZE Bohemie Nový Bor 02:41:14.4 41:19.0
67 5 / DM4 [142] Patrik Hroneš 1970 CZE Carla-kupkolo.cz 02:41:14.6 41:19.2
68 6 / DM4 [101] Karel Soldát 1965 CZE Praha 02:41:31.3 41:35.9
69 23 / DM2 [17] Tomáš Boček 1991 CZE LKP - FCU 02:41:43.1 41:47.7
70 7 / DM4 [155] Radek Loukotka 1971 CZE Sac Bělá Pod Bezdězem 02:41:44.6 41:49.2
71 24 / DM2izs [57] Jiří Klepetko 1982 CZE Skphb 02:41:48.1 41:52.7
72 15 / DM1 [30] Pavel Fišar 1994 CZE Lomnice Nad Popelkou 02:42:33.4 42:38.0
73 24 / DM3 [174] Tomas Tyrychtr 1979 CZE Nkt Kablo 02:42:55.6 43:00.2
74 25 / DM2 [58] Robert Kopal 1982 CZE Beko Bike Team 02:43:29.2 43:33.8
75 26 / DM2 [61] Martin Křena 1987 CZE Lysá Nad Labem 02:43:29.7 43:34.3
76 16 / DM1 [102] Dan Spáčil 1992 CZE Ghost Team 02:43:46.4 43:51.0
77 25 / DM3 [170] Lukáš Svoboda 1975 CZE Yellow House 02:44:06.6 44:11.2
78 26 / DM3 [67] Aleš Kužel 1974 CZE Rybnicek 02:44:35.3 44:39.9
79 27 / DM3 [151] Pavel Just 1976 CZE Cyklo Benda 02:44:43.8 44:48.4
80 8 / DM4 [54] Zdeněk Karaba 1967 CZE Kaba-sport Chotěboř 02:44:44.6 44:49.2
81 27 / DM2 [105] David Suchý 1989 CZE Bike Team Jizerky 02:44:49.9 44:54.5
82 28 / DM3 [157] Martin Hák 1977 CZE Vrchlabí 02:45:00.4 45:05.0
83 17 / DM1 [69] Radek Lauryn 1997 CZE Redpoint Eleven Team 02:45:17.7 45:22.3
84 29 / DM3 [187] Luděk Lhotský 1981 CZE Ema 02:45:19.7 45:24.3
85 18 / DM1 [160] Jan Smolík 1992 CZE 2bmracing 02:45:25.7 45:30.3
86 9 / DM4 [131] Petr Zadina 1968 CZE Kaba-sport Chotěboř 02:45:28.9 45:33.5
87 30 / DM3 [44] Martin Hudos 1976 CZE Světice 02:45:35.7 45:40.3
88 28 / DM2 [36] Matěj Hanwald 1988 CZE Bike Team Jizerky 02:45:37.7 45:42.3
89 29 / DM2 [163] Jan Zelenka 1982 CZE Kostelec Nad Orlicí 02:47:15.7 47:20.3
90 30 / DM2 [150] Josef Mach 1988 CZE Bakako Nová Paka 02:49:29.5 49:34.1
91 31 / DM2 [48] Jan Jindra 1982 CZE Brodce 02:49:47.1 49:51.7
92 32 / DM2 [121] Pavel Urban 1989 CZE Praha 5 02:50:39.2 50:43.8
93 31 / DM3 [172] Marek Foltýn 1974 CZE Bakako Nová Paka 02:51:17.3 51:21.9
94 19 / DM1 [103] Daniel Srb 1993 CZE 2bmracing 02:51:33.3 51:37.9
95 32 / DM3 [46] Jindřich Imlauf 1973 CZE Fabio Team 02:51:55.7 52:00.3
96 33 / DM3 [164] Radek Slavík 1979 CZE Vrchlabí 02:51:57.2 52:01.8
97 33 / DM2 [81] Michal Nevařil 1983 CZE Jitrava 02:51:57.6 52:02.2
98 20 / DM1 [82] Vladimír Nevole 1994 CZE Česká Lípa 02:52:21.6 52:26.2
99 10 / DM4 [70] Jiří Lochman 1971 CZE Ergo Liberec 02:53:02.2 53:06.8
100 21 / DM1 [45] Tomáš Hynčík 1994 CZE Greyhound Racing Team 02:53:03.4 53:08.0
101 3 / DZ1 [93] Emma Pokorná 2001 CZE Eleven Head Cyklolive Cycling Team 02:53:09.5 53:14.1
102 34 / DM2 [184] Karel Hendrych 1982 CZE Medvědi Roztoky 02:53:25.7 53:30.3
103 34 / DM3 [72] Luboš Málek 1975 CZE Kaba-sport ChotĚboŘ 02:53:36.0 53:40.6
104 35 / DM3 [84] Luděk Novotný 1974 CZE Carla.kupkolo.cz 02:53:56.5 54:01.1
105 35 / DM2 [28] Petr Doubek 1983 CZE Hostinne 02:54:03.0 54:07.6
106 11 / DM4 [89] David Pergner 1969 CZE Racing Team JiČÍn 02:54:24.3 54:28.9
107 36 / DM3 [92] Milan Podzimek 1975 CZE Cykloklub Jičín 02:54:35.3 54:39.9
108 37 / DM3 [124] Petr Valenta 1980 CZE Mtb Cyklo Benda 02:54:58.2 55:02.8
109 36 / DM2 [107] Martin Šafrán 1990 CZE Liberec 02:55:14.8 55:19.4
110 37 / DM2 [115] Jan Šváb 1991 CZE Greyhound Racing Team 02:57:22.8 57:27.4
111 12 / DM4 [31] Tomáš Folprecht 1971 CZE Beko Bike Team 02:57:40.5 57:45.1
112 38 / DM3 [87] Martin Peca 1973 CZE Kola Šír Bělohrad 02:59:09.2 59:13.8
113 38 / DM2 [168] Martin Štros 1983 CZE Nkt Kablo 02:59:36.4 59:41.0
114 39 / DM3 [180] Martin Peroutka 1975 CZE Ksm-hrÁdek 02:59:55.0 59:59.6
115 40 / DM3 [144] Zbyněk Trnka 1981 CZE Liberec 03:00:35.3 01:00:39.9
116 41 / DM3 [158] Roman Horký 1975 CZE Ck 1967 Česká Kamenice 03:01:33.1 01:01:37.7
117 4 / DZ1 [21] Lucie Celbová 1992 CZE Kola-rtyně 03:01:35.4 01:01:40.0
118 42 / DM3100kg [53] David Kaňka 1979 CZE Kozojedy 03:03:34.4 01:03:39.0
119 43 / DM3 [185] Radek Dyntar 1972 CZE Ema 03:04:20.4 01:04:25.0
120 39 / DM2 [59] Vladimír Kotlář 1986 CZE Pondělní Dietáři 03:04:25.2 01:04:29.8
121 44 / DM3 [35] Jiří Hájek 1973 CZE Bowling Pec 03:04:38.6 01:04:43.2
122 40 / DM2100kg [100] Jakub Smitka 1984 CZE Jičín 03:06:07.4 01:06:12.0
123 41 / DM2 [20] Pavel Bureš 1982 CZE Nkt Kablo 03:06:12.4 01:06:17.0
124 22 / DM1 [182] Ondřej Šilhán 1998 CZE Haven Team 03:08:21.7 01:08:26.3
125 45 / DM3 [183] Jaroslav Somr 1973 CZE Mladá Boleslav 03:08:22.6 01:08:27.2
126 13 / DM4 [111] Tomáš Šipka 1962 CZE Pro Music Prolog Bike 03:13:10.3 01:13:14.9
127 23 / DM1 [41] Patrik Hospodka 2002 CZE TJ Lokomotiva Nymburk 03:13:15.7 01:13:20.3
128 46 / DM3 [113] Jan Šugra 1977 CZE Nkt Kablo 03:13:18.2 01:13:22.8
129 14 / DM4 [88] Zdeněk Pěchouček 1969 CZE Bakako Nová Paka 03:14:13.7 01:14:18.3
130 42 / DM2 [47] Jiří Janatka 1985 CZE Autotrans Jičín 03:15:11.8 01:15:16.4
131 47 / DM3 [24] Jaroslav Čeřovský 1977 CZE Křižák Team 03:15:13.1 01:15:17.7
132 24 / DM1 [119] Oskar Turek 1994 CZE Poděbrady 03:16:41.1 01:16:45.7
133 15 / DM4 [156] Michal Klika 1962 CZE Ck Bicisport 03:16:44.2 01:16:48.8
134 43 / DM2 [33] Martin Goga 1983 CZE Špinavý Záda 03:16:51.6 01:16:56.2
135 44 / DM2 [85] Ondřej Novotný 1985 CZE Korejtko Crew 03:17:35.5 01:17:40.1
136 45 / DM2 [56] Viliam Klamarčík 1987 CZE Praha 03:18:00.9 01:18:05.5
137 46 / DM2 [127] Petr Vít 1987 CZE Autocentrum Jičín 03:18:13.8 01:18:18.4
138 47 / DM2 [148] Jan Jágr 1988 CZE Bubáci 03:21:36.7 01:21:41.3
139 1 / DZ2 [12] Lenka Bacílková 1973 CZE Oceloví Letci 03:22:07.1 01:22:11.7
140 48 / DM3 [23] Jan Čeřovský 1975 CZE Hořice 03:22:23.8 01:22:28.4
141 49 / DM3 [186] Pavel Chemišinec 1979 CZE Kola Šír Bělohrad 03:23:17.0 01:23:21.6
142 50 / DM3 [65] Pavel Kupec 1973 CZE Kelvion 03:23:23.6 01:23:28.2
143 25 / DM1 [22] Jakub Cozl 1994 CZE Trutnov 03:24:05.1 01:24:09.7
144 26 / DM1100kg [34] Daniel Habich 1992 CZE Hzs Jíčín,směna A 03:27:36.0 01:27:40.6
145 51 / DM3 [79] Pavel Miškov 1976 CZE Tranetechnologies 03:28:27.5 01:28:32.1
146 52 / DM3 [27] Miloš Dolejš 1974 CZE Žehuň 03:29:04.5 01:29:09.1
147 2 / DM5 [108] Luděk Šaník 1959 CZE Kc Pivovar Konrad 03:29:24.1 01:29:28.7
148 5 / DZ1 [86] Adéla Papáčková 1998 CZE Prestige Cycling Team 03:30:28.4 01:30:33.0
149 53 / DM3 [74] David Marek 1975 CZE Agro Kolín 03:32:46.8 01:32:51.4
150 27 / DM1 [51] Matěj Jiřička 1997 CZE Lázně Bělohrad 03:32:53.7 01:32:58.3
151 3 / DM5 [43] Jaroslav Hrubý 1960 CZE Racing Team Jičín 03:35:25.8 01:35:30.4
152 16 / DM4 [165] Tomáš Dvořák 1968 CZE Malá Skála 03:39:42.1 01:39:46.7
153 17 / DM4 [71] Pavel Makovička 1971 CZE Bowling Pec 03:43:36.6 01:43:41.2
154 18 / DM4 [60] Luboš Kraus 1971 CZE Úlibice 03:44:46.8 01:44:51.4
155 19 / DM4 [110] Jiří Šimůnek 1969 CZE Bos Team 03:48:16.7 01:48:21.3
156 2 / DZ2 [76] Pavlína Martincová 1975 CZE Wohn-bau 03:48:26.6 01:48:31.2
157 6 / DZ1 [114] Magdaléna Šulcová 1985 CZE Jičín 03:49:39.9 01:49:44.5
158 4 / DM5100kg [16] Arnošt Bernard 1961 CZE Kola Šír Bělohrad 03:49:44.3 01:49:48.9
159 20 / DM4 [159] Jiří Horký 1970 CZE Ck 1967 Č. Kamenice 03:51:01.5 01:51:06.1
160 48 / DM2 [152] Lukáš Doležal 1988 CZE Bubáci 03:52:03.7 01:52:08.3
161 54 / DM3 [179] Milan Ježdík 1979 CZE Praha 03:53:21.0 01:53:25.6
162 49 / DM2 [130] Josef Vysoký 1988 CZE Aerotec Sport Team 03:54:38.8 01:54:43.4
163 21 / DM4 [133] Vlastimil Zima 1964 CZE Hořice 04:05:36.0 02:05:40.6
164 5 / DM5 [120] Michal Uher 1960 CZE Lékárna Zásmuky 04:05:39.8 02:05:44.4
165 28 / DM1 [94] Karel Poláček 1994 CZE Greyhound Racing Team 04:29:06.9 02:29:11.5
166 50 / DM2 [173] Martin Mendl 1989 CZE Jičín 04:33:20.0 02:33:24.6
166 29 / DM1 [4] Adam Lávička 2002 CZE Kross Bike Ranch Team
DNF / DM4 [125] Rostislav Vašata 1968 CZE Kaba Sport

result list 25km

start ~ 10:00:40

rank rank/cat. # name year state team finish delay lap#1lap#2lap#3lap#4lap#5lap#6lap#7lap#8
1 1 / KM4 [598] Petr Smetana 1976 CZE Jesenice 01:01:38.8
2 2 / KM4 [587] Radek Marek 1978 CZE Carla.kupkolo.cz Dvůr Králové Nad Labem 01:02:05.3 00:26.5
3 1 / KM3 [618] Miroslav Živný 1982 CZE Kcl Kooperativa-svijany 01:02:41.6 01:02.8
4 2 / KM3izs [560] Tomáš Dvořák 1985 CZE Haven Team 01:03:24.7 01:45.9
5 3 / KM4 [555] Vágner Daniel 1973 CZE Kross Bikeranch Team 01:03:41.0 02:02.2
6 3 / KM3 [563] Lukáš Fejk 1988 CZE Carla.kupkolo.cz 01:04:52.6 03:13.8
7 4 / KM4 [623] Luděk Ambruš 1978 CZE Praha Zličín 01:05:02.6 03:23.8
8 1 / KZ2 [657] Pavla Havlíková 1983 CZE Lawi Junior Team 01:05:04.5 03:25.7
9 1 / KM2 [655] Lukáš Jaroš 2001 CZE Enjoy Riding Team 01:05:23.6 03:44.8
10 5 / KM4 [569] Jan Horák 1975 CZE Beko Bike Team 01:06:32.4 04:53.6
11 4 / KM3 [599] Zdeněk Steiner 1988 CZE Mtb Team Sk Chyňava 01:08:16.0 06:37.2
12 5 / KM3 [567] Jindřich Hampl 1984 CZE 01:09:58.8 08:20.0
13 2 / KM2 [558] Jarda Dörner 2000 CZE Haven Team 01:11:12.7 09:33.9
14 3 / KM2 [597] Martin Slavík 1993 CZE Veslaři Děčín 01:11:18.2 09:39.4
15 6 / KM3 [636] Lukáš Kerpl 1985 CZE Ck Vinohradské Šlapky 01:11:51.4 10:12.6
16 1 / KM5 [630] Jan Kašpar 1971 CZE Kross Bikeranch Team Junior 01:12:46.2 11:07.4
17 2 / KZ2 [625] Rozálie Kuchařová 2002 CZE Mondraker Racing Team 01:12:48.8 11:10.0
18 2 / KM5 [613] Tomáš Vrbka 1965 CZE Cyklo Atom 01:13:23.7 11:44.9
19 7 / KM3 [579] Lukas Kaderabek 1988 CZE Pohori 01:13:41.2 12:02.4
20 6 / KM4 [601] Aleš Šimek 1976 CZE Jilemnice 01:13:42.9 12:04.1
21 1 / KM6 [612] Jiří Voňka 1954 CZE Carla.kupkolo.cz Dvůr Králové Nad Labem 01:13:58.3 12:19.5
22 3 / KM5 [556] Ferdinand Dobšovič 1968 CZE BikeRanch 01:14:16.4 12:37.6
23 4 / KM5 [592] Sláva Rak 1965 CZE Alfa Team Hořice 01:15:15.6 13:36.8
24 5 / KM5 [607] Josef Vaclavik 1962 CZE Skoda Auto Team 01:15:16.3 13:37.5
25 6 / KM5 [561] Leoš Effenberk 1971 CZE Ghost Team 01:15:44.2 14:05.4
26 7 / KM4 [614] Ondřej Zábranský 1975 CZE Cc Varnsdorf 01:15:45.9 14:07.1
27 3 / KZ2 [580] Aneta Khýrová 1993 CZE Carla.kupkolo.cz 01:16:30.7 14:51.9
28 7 / KM5 [570] Roman Horyna 1964 CZE Mýtina 01:16:49.9 15:11.1
29 8 / KM3 [585] Petr Kučera 1984 CZE Garland 01:16:56.3 15:17.5
30 4 / KM2 [552] Lukáš Burda 1995 CZE Vysoké Veselí 01:17:04.5 15:25.7
31 9 / KM3 [566] Petr Halamka 1982 CZE Nová Paka 01:18:06.9 16:28.1
32 1 / KZ3 [620] Petra Čeřovská 1981 CZE Carla.kupkolo.cz 01:18:09.7 16:30.9
33 10 / KM3 [565] Daniel Gregor 1987 CZE Rychnov Nad Kněžnou 01:18:12.4 16:33.6
34 11 / KM3 [608] Lukáš Valenta 1989 CZE Tourmalet Couple 01:19:15.5 17:36.7
35 4 / KZ2 [622] Petra Kavanová 1983 CZE Cyklo Benda 01:19:18.9 17:40.1
36 5 / KM2 [633] Matěj Pošta 2000 CZE Weber Team 01:19:53.0 18:14.2
37 2 / KM6 [610] Jaromír Vaníček 1952 CZE Bakako Nová Paka 01:20:11.3 18:32.5
38 3 / KM6 [658] Aleš Náhlovský 1957 CZE Cyklo Šonský 01:20:18.3 18:39.5
39 8 / KM5 [600] Zdeněk Sucharda 1971 CZE Nová Paka 01:20:36.9 18:58.1
40 8 / KM4 [574] Stanislav Janda 1976 CZE Cykloklubjičín 01:21:29.6 19:50.8
41 5 / KZ2 [611] Adéla Vojtěchová 1983 CZE Železnice 01:21:31.0 19:52.2
42 6 / KZ2 [642] Katerina Prihodova 1990 CZE Pardubice 01:21:32.2 19:53.4
43 7 / KZ2 [628] Veronika Krausová 1997 CZE VŠsk Pdfuk 01:21:33.7 19:54.9
44 9 / KM5 [596] Jiří Slavík 1964 CZE Veslařský klub Děčín 01:23:23.9 21:45.1
45 9 / KM4 [603] Josef Šplíchal 1975 CZE Hsk Cycling Team 01:23:39.2 22:00.4
46 8 / KZ2 [629] Michaela Šolcová 1989 CZE Eleven Head Cyklolive Team 01:23:42.7 22:03.9
47 10 / KM4 [639] Milan Ort 1978 CZE Sobotka 01:23:51.4 22:12.6
48 2 / KZ3 [582] Jana Kovářová 1973 CZE Herby Servis 01:23:54.1 22:15.3
49 3 / KZ3 [575] Kateřina Jandová 1979 CZE CYKLOKLUB Jičín 01:23:57.3 22:18.5
50 10 / KM5 [604] Libor Tér 1969 CZE Hronov 01:24:02.6 22:23.8
51 9 / KZ2 [593] Anna Rálišová 2002 CZE Eleven Head Cyklolive Team 01:25:44.7 24:05.9
52 10 / KZ2 [605] Martina Tomešová 1994 CZE Penzo Team 01:25:54.3 24:15.5
53 11 / KM4 [588] Radovan Páv 1979 CZE Značkové Nářadí S.r.o. 01:26:02.8 24:24.0
54 11 / KZ2 [627] Jaroslava Kašše 1984 CZE Jablonec Nad Nisou 01:26:34.0 24:55.2
55 4 / KM6 [626] Pavel Kuchař 1960 CZE Sportcentrum Jičín 01:28:04.7 26:25.9
56 12 / KM4 [606] Petr Ťukal 1973 CZE Semily 01:29:01.2 27:22.4
57 6 / KM2 [602] Vojta Šitina 1995 CZE Weber Team 01:29:20.1 27:41.3
58 13 / KM4 [632] Láďa Hájek 1980 CZE Kunvald 01:30:02.5 28:23.7
59 12 / KM3 [640] Karek Kofránek 1990 CZE Libošovice 01:30:26.2 28:47.4
60 5 / KM6 [638] Milan Ing.pour 1952 CZE Hořice 01:30:48.4 29:09.6
61 14 / KM4 [631] Pavel Kurka 1978 CZE Jičín 01:30:48.8 29:10.0
62 7 / KM2 [624] Martin Lehký 1994 CZE Yellow House 01:31:37.4 29:58.6
63 4 / KZ3 [578] Eva Jungwirtová 1980 CZE Fabio Team 01:33:06.1 31:27.3
63 11 / KM5 [577] David Jungwirt 1971 CZE Fabio Team 01:33:06.1 31:27.3
65 15 / KM4 [576] František Jenček 1972 CZE Fabio Team 01:33:06.2 31:27.4
66 8 / KM2 [586] Marek Lízr 1993 CZE Autocentrum Jičín 01:35:53.9 34:15.1
67 12 / KZ2 [595] Lenka Skořepová 1999 CZE Dvůr Králové Nad Labem 01:36:20.6 34:41.8
68 9 / KM2 [590] Martin Popek 1998 CZE Jičín 01:38:09.7 36:30.9
69 10 / KM2 [568] Tomáš Havel 1997 CZE Jinolice 01:38:38.2 36:59.4
70 13 / KZ2 [594] Tereza Rejfková 2000 CZE Železnice 01:38:47.3 37:08.5
71 16 / KM4 [621] Miroslav Paška 1980 CZE Jičín 01:39:36.5 37:57.7
72 13 / KM3 [559] Dalibor Dušek 1984 CZE Garland 01:39:52.0 38:13.2
73 17 / KM4 [581] Jiří Klein 1978 CZE Fit Club Jičín-Kordík Petr 01:40:24.1 38:45.3
74 5 / KZ3 [571] Eva Horynová 1967 CZE Mýtina 01:40:50.5 39:11.7
75 14 / KZ2 [609] Zdeňka Valentová 1992 CZE Tourmalet Couple 01:41:39.7 40:00.9
76 14 / KM3 [661] Marek Otava 1983 CZE 01:42:38.3 40:59.5
77 12 / KM5 [557] Libor Domas 1969 CZE Sk Sklopísek Střeleč 01:43:04.9 41:26.1
78 6 / KZ3izs [584] Jana Kubátová 1978 CZE Rokytnice Nad Jizerou 01:43:44.1 42:05.3
79 18 / KM4100kg [551] Petr Bodlák 1980 CZE Garland 01:45:53.4 44:14.6
80 6 / KM6 [641] Josef Machytko 1960 CZE Best Of Chomutice 01:47:39.0 46:00.2
81 7 / KZ3 [656] Tereza Vinšálková 1978 CZE Hradecký Spining Klub 01:54:25.4 52:46.6
82 19 / KM4 [591] Dušan Pour 1974 CZE Jičín 02:01:51.6 01:00:12.8
83 11 / KM2 [554] Michal Bydžovský 2000 CZE FABIO TEAM 02:02:07.1 01:00:28.3
84 8 / KZ3 [572] Naďa Hospodková 1980 CZE Jičín 02:03:42.4 01:02:03.6
85 12 / KM2 [616] Adam Zeman 2000 CZE Autocentrum Jičín 02:11:33.1 01:09:54.3
86 13 / KM5 [634] Tomáš Pošta 1964 CZE Weber Team 02:14:12.9 01:12:34.1
87 15 / KM3 [635] Petr Hašek 1983 CZE Eleven Head Cyklolive Team 02:18:32.6 01:16:53.8
88 15 / KZ2 [659] Petra Kohnová 1987 CZE 02:18:54.9 01:17:16.1
89 16 / KZ2 [660] Dana Zpěváková 1985 CZE 02:19:01.5 01:17:22.7
90 7 / KM6 [651] Jiří Berný 1950 CZE Jičín 02:19:30.3 01:17:51.5
91 17 / KZ2 [583] Aneta Křížová 1987 CZE Team Strong 02:46:09.5 01:44:30.7
91 20 / KM4 [637] Tomáš Strýček 1979 CZE Sobotka
DNF / KM3 [654] Petr Kouble 1991 CZE Semily

result list 50km mládež

start ~ 10:00:40

rank rank/cat. # name year state team finish delay lap#1lap#2lap#3lap#4lap#5lap#6lap#7lap#8
1 1 / DMJ [136] Tomáš Doležal 2003 CZE Brilon Racing Team Mb 02:03:51.2
2 2 / DMJ [177] Václav Ježek 2005 CZE Brilon Racing Team - Mb 02:06:59.8 03:08.6
3 3 / DMJ [176] Ondra Šejstal 2004 CZE Sport and races Cycling Team 02:27:14.1 23:22.9
4 1 / DJZ [139] Eliška Kvasničková 2004 CZE Sportraces Cycling Team 02:27:30.8 23:39.6
5 4 / DMJ [135] Ondřej Cmunt 2003 CZE Eleven Head Cyklolive Team 02:31:47.7 27:56.5
6 5 / DMJ [138] Jakub Kubec 2004 CZE Ceská Skalice 02:34:50.2 30:59.0
7 6 / DMJ [134] Marek Brumlík 2006 CZE Cykloklubjičín 02:43:36.4 39:45.2
8 7 / DMJ [140] Tobiáš Šipka 2007 CZE Řež 03:13:31.5 01:09:40.3
9 2 / DJZ [175] Eliška Peterková 2005 CZE Mtb Spartak Vrchlabí 03:26:19.7 01:22:28.5

result list 25km mládež

start ~ 10:00:40

rank rank/cat. # name year state team finish delay lap#1lap#2lap#3lap#4lap#5lap#6lap#7lap#8
1 1 / KM1 [520] Martin Kubišta 2003 CZE Enjoy Riding Team 58:44.0
2 2 / KM1 [539] Matyáš Polák 2006 CZE Lawi Junior Team 01:00:40.2 01:56.2
3 3 / KM1 [513] Vlastimil Horyna 2005 CZE Lawi Junior Team 01:01:39.6 02:55.6
4 4 / KM1 [649] Marek Foltýn 2006 CZE Bakako Nová Paka 01:02:16.6 03:32.6
5 1 / KM [537] Matyáš Podzimek 2007 CZE Cykloklub Jičín 01:02:41.5 03:57.5
6 5 / KM1 [547] Vojta Smetana 2005 CZE Jesenice 01:04:03.0 05:19.0
7 2 / KM [511] Martin Horák 2007 CZE Beko Bike Team 01:04:05.9 05:21.9
8 6 / KM1 [542] Richard Pospíšil 2006 CZE CYKLOKLUB Jičín 01:04:09.0 05:25.0
9 3 / KM [502] Jáchym Bohuňovský 2009 CZE Cykloklub Jičín 01:06:13.8 07:29.8
10 4 / KM [522] Dominik Kvitský 2007 CZE Cykloklub JiČÍn 01:06:15.9 07:31.9
11 7 / KM1 [518] Václav Kratochvíl 2006 CZE Lawi Junior Team 01:06:16.4 07:32.4
12 8 / KM1 [530] Josef Melichar 2006 CZE Brilon Racing Team Mb 01:06:19.6 07:35.6
13 1 / KZ1 [507] Eliška Drbohlavová 2003 CZE Lawi Junior Team 01:06:23.0 07:39.0
14 2 / KZ1 [544] Daniela Radová 2005 CZE Lawi Junior Team 01:06:36.4 07:52.4
15 9 / KM1 [531] Matyáš Miklošín 2005 CZE Lawi Junior Team 01:07:06.1 08:22.1
16 10 / KM1 [521] Tobiáš Kulveit 2006 CZE Carla.kupkolo.cz 01:07:13.6 08:29.6
17 5 / KM [643] Michal Brumlich 2007 CZE Enjoy Riding Team 01:08:12.0 09:28.0
18 11 / KM1 [510] Matěj Havel 2006 CZE Lawi Junior Team 01:08:12.7 09:28.7
19 12 / KM1 [549] Matyáš Veber 2005 CZE Kross Bikeranch Team Junior 01:08:13.4 09:29.4
20 13 / KM1 [523] Jan Lelek 2005 CZE Lázně Bělohrad 01:08:26.3 09:42.3
21 14 / KM1 [546] Jakub Skalický 2004 CZE Carla.kupkolo.cz 01:08:32.4 09:48.4
22 1 / KZ [648] Babeta Kolářová 2009 CZE Tj Auto Škoda Mladá Boleslav 01:08:37.4 09:53.4
23 15 / KM1 [653] Adam Řezníček 2006 CZE Bakako Nová Paka 01:08:44.1 10:00.1
24 16 / KM1 [525] Lukáš Mach 2004 CZE Cykloservis Kameník 01:09:21.5 10:37.5
25 6 / KM [512] Adam Horák 2008 CZE Beko Bike Team 01:10:29.1 11:45.1
26 17 / KM1 [505] Otakar Čapek 2006 CZE Lawi Junior Team 01:10:47.0 12:03.0
27 18 / KM1 [545] Vojtěch Selvek 2006 CZE Enjoy Riding team 01:11:39.5 12:55.5
28 19 / KM1 [538] Jan Polák 2005 CZE Cyklo Klub Jičín 01:12:45.3 14:01.3
29 20 / KM1 [647] Jan Pešina 2006 CZE Redpoint-eleven Team 01:13:35.0 14:51.0
30 7 / KM [534] Tomáš Pekárek 2007 CZE Lsk Lomnice Nad Popelkou 01:13:48.7 15:04.7
31 8 / KM [504] Jonáš Pavel Bredler 2008 CZE Tj Autoškoda Mladá Boleslav 01:14:35.3 15:51.3
32 3 / KZ1 [644] Anna Benešová 2004 CZE Carla.kupkolo.cz 01:14:47.9 16:03.9
33 9 / KM [533] Jonáš Pavlas 2009 CZE Táta A Syn 01:15:17.0 16:33.0
34 10 / KM [543] Tadeáš Povr 2007 CZE Cyklo Klub Jičín 01:15:21.3 16:37.3
34 21 / KM1 [536] Vojtěch Podobský 2006 CZE Cykloklub Jičín 01:15:21.3 16:37.3
36 11 / KM [501] Tadeáš Berka 2009 CZE North Bike Team 01:15:26.7 16:42.7
37 12 / KM [524] Patrik Linhart 2007 CZE Bakako Nová Paka 01:15:51.2 17:07.2
38 22 / KM1 [503] Filip Bouzek 2005 CZE Lawi Junior Team 01:18:06.0 19:22.0
39 23 / KM1 [535] Martin Planík 2006 CZE Cykloklub Jičín 01:18:45.2 20:01.2
40 13 / KM [514] Marek Janda 2009 CZE CYKLO KLUB JIČÍN 01:19:05.0 20:21.0
41 14 / KM [508] Matyáš Felcman 2008 CZE Cykloklub Jičín 01:20:01.7 21:17.7
42 24 / KM1 [541] Antonín Polášek 2006 CZE Bakako Nová Paka 01:20:16.3 21:32.3
43 4 / KZ1 [548] Karolína Tobišková 2003 CZE Enjoy Riding Team 01:21:33.8 22:49.8
44 15 / KM [540] Daniel Polášek 2009 CZE Bakako Nová Paka 01:22:25.0 23:41.0
45 2 / KZ [645] Anna Kašparová 2007 CZE Kross Bikeranch Team Junior 01:23:32.5 24:48.5
46 5 / KZ1 [528] Markéta Maršálková 2004 CZE Hsk Cycling Team 01:23:41.6 24:57.6
47 16 / KM [527] Hóna Malíř 2008 CZE Ghost Junior Team 01:23:45.7 25:01.7
48 17 / KM [532] Šimon Neděla 2007 CZE Cykloklub Jičín 01:23:56.9 25:12.9
49 25 / KM1 [663] Vít Mádle 2006 CZE Hořice 01:25:31.2 26:47.2
50 18 / KM [517] Jan Kordík 2008 CZE Cykloklub Jičín 01:25:42.0 26:58.0
51 19 / KM [529] Adam Hošek 2007 CZE Wohn-bau 01:28:25.2 29:41.2
52 26 / KM1 [509] Viktor Hána 2004 CZE Haven Team 01:29:35.1 30:51.1
53 27 / KM1 [550] Ondřej Vohanka 2006 CZE Fabio Team 01:29:44.4 31:00.4
54 28 / KM1 [515] Petr Jankovič 2006 CZE Újezd 01:30:52.3 32:08.3
55 6 / KZ1 [662] Daniela Kovaříková 2006 CZE Runservice Jičín 01:35:50.4 37:06.4
56 3 / KZ [652] Karolína Zajíčková 2010 CZE Kross Bikeranch Team Junior 01:39:35.1 40:51.1
57 20 / KM [650] Daniel Budina 2011 CZE Best Of Chomutice 01:42:32.3 43:48.3
58 7 / KZ1 [646] Anna Pivokonská 2005 CZE Česká Skalice 01:50:56.2 52:12.2
59 21 / KM [519] Matej Kříž 2007 CZE Špinavý Záda 01:56:39.6 57:55.6
60 22 / KM [506] Jakub Dörner 2008 CZE Haven Team 02:01:56.0 01:03:12.0
DNF / KM1 [516] Vojtěch Karásek 2005 CZE Cykloklub Jičín

result list BB Bobíci - odstrkovadla

start ~ 10:11:49

rank rank/cat. # name year state team lap#1lap#2lap#3lap#4lap#5lap#6lap#7lap#8
1 1 / kluci [225] Hynek Sucharda 2018 CZE Tj NovÁ Paka
2 1 / holky [265] Viktorie Streubelová 2018 CZE Jičín
3 2 / kluci [260] Maxmilián Fejfar 2019 CZE Jičín
4 2 / holky [253] Šarlota Gabrielová 2018 CZE Jičín
5 3 / kluci [262] Kristián Popek 2018 CZE Praha
6 3 / holky [264] Viktorie Čapková 2018 CZE Jičín
7 4 / holky [216] Malvína Mařanová 2019 CZE Jicin

result list N1K Naděje I kluci

start ~ 10:23:00

rank rank/cat. # name year state team finish delay lap#1lap#2
1 1 / kluci [209] Jonáš Král 2015 CZE Luštěnice 01:30.5 00:45.0 (6)
2 2 / kluci [205] Matěj Kazda 2015 CZE Cykloklub Jičín 01:31.5 00:01.0 00:51.0 (8)
3 3 / kluci [220] Vít Pospíšil 2015 CZE Lužany 01:35.4 00:04.9 00:47.9 (7)
4 4 / kluci [233] Zdeněk Zajíček 2015 CZE Kross Bikeranch Team Junior 01:36.2 00:05.7 00:51.0 (9)
5 5 / kluci [215] Matěj Mařan 2015 CZE Kometa - Kbelnice 01:38.0 00:07.5 00:53.1 (10)
6 6 / kluci [213] Matyáš Martin 2015 CZE Kah Sport Vrchlabí 01:43.1 00:12.6 00:53.9 (11)
7 7 / kluci [255] Jonáš Pekárek 2015 CZE Jičín 01:43.2 00:12.7 00:56.5 (13)
8 8 / kluci [259] Milan Fejfar 2016 CZE Jičín 01:44.8 00:14.3 00:58.4 (14)
9 9 / kluci [243] Šimon šourek 2015 CZE Jičín 01:45.1 00:14.6 00:58.7 (15)
10 10 / kluci [241] Michal čada 2015 CZE Redpoint-eleven Team 01:46.3 00:15.8 00:54.5 (12)
11 11 / kluci [256] Kvido Vancl 2015 CZE Roztoky 01:47.0 00:16.5 00:10.4 (3)
12 12 / kluci [206] Mikuláš Kazda 2017 CZE Cykloklub Jičín 01:59.3 00:28.8 00:08.9 (1)
13 13 / kluci [242] Sebastian Bubílek 2017 CZE Kross Bikeranch Team 02:06.1 00:35.6 00:12.4 (5)
14 14 / kluci [254] Albert Gabriel 2016 CZE Jičín 02:23.8 00:53.3 00:10.4 (4)
15 15 / kluci [207] Adam Bílek 2016 CZE Czech Tallboys 03:18.5 01:48.0 01:39.2 (16)
DNF / kluci [239] Richard Cogan 2017 CZE Nová Paka 00:10.3 (2)

result list N1H Naděje I holky

start ~ 10:30:50

rank rank/cat. # name year state team finish delay lap#1lap#2
1 1 / holky [257] Nikol Popeláková 2015 CZE Jičín 01:44.9 00:51.0 (1)
2 2 / holky [263] Rozálie Čapková 2016 CZE Jičín 01:45.0 00:00.1 00:54.3 (3)
3 3 / holky [234] Nela Pašková 2015 CZE Jičín 01:46.6 00:01.7 00:53.5 (2)
4 4 / holky [267] Barbora Šourková 2016 CZE Jičín 01:56.7 00:11.8 01:00.0 (4)
5 5 / holky [235] Viktorie Lásková 2016 CZE Jičín 01:59.1 00:14.2 01:00.4 (5)
6 6 / holky [261] Klaudie Popková 2017 CZE Praha 02:20.7 00:35.8 01:08.9 (6)
7 7 / holky [211] Nina Krušinová 2016 CZE An Bike Team Hořice 02:30.3 00:45.4 01:14.8 (7)
8 8 / holky [214] Madlen Martinová 2018 CZE Kah Sport Vrchlabí 02:39.7 00:54.8 01:27.9 (8)
9 9 / holky [244] Barbora Kuželová 2017 CZE Jičín 02:51.6 01:06.7 01:28.1 (9)

result list N2K Naděje II kluci

start ~ 10:37:30

rank rank/cat. # name year state team finish delay lap#1lap#2lap#3lap#4
1 1 / kluci [201] Hynek Bohuňovský 2013 CZE Cykloklub Jičín 02:19.0 00:22.6 (1) 01:00.5 (1) 01:39.4 (1)
2 2 / kluci [203] Jan Drábek 2014 CZE Praha 03:11.7 00:52.7 00:36.6 (2) 01:29.0 (2) 02:18.0 (2)
3 3 / kluci [228] Vít vágner 2013 CZE Kross Bikeranch junior team 03:13.0 00:54.0 00:47.4 (4) 01:33.9 (3) 02:20.3 (3)
4 4 / kluci [258] Michal Popelák 2012 CZE Jičín 03:14.0 00:55.0 00:47.3 (3) 01:34.9 (4) 02:24.4 (4)
5 5 / kluci [217] Filip Matocha 2013 CZE Luštěnice 03:34.7 01:15.7 00:47.4 (5) 01:40.7 (5) 02:37.3 (5)
6 6 / kluci [266] Daniel Krykorka 2014 CZE Jičín 04:31.7 02:12.7 00:45.6 (7) 02:15.6 (7) 03:22.9 (6)
6 (-1) 6 / kluci [236] Václav Láska 2014 CZE Jičín 01:41.8 (6) 03:22.2 (6)