maraton

mtb

results

Hořátevská rovina

2016-09-24 Hořátev, Polabí 

archiv

results

Malá Hořátevská rovina 11km (děti velké) total: 18, men : 6, women: 12, CH10: 0, CH12: 4, CH14: 2, doprovod: 0, D10: 0, D12: 8, D14: 4 [html] [pdf] [csv]
Malá Hořátevská rovina 11km (děti malé) total: 29, men : 17, women: 12, CH10: 17, CH12: 0, CH14: 0, doprovod: 0, D10: 12, D12: 0, D14: 0 [html] [pdf] [csv]
Hořátevská rovina 40km total: 204, men : 172, women: 32, JUNIOR: 8, M30: 31, M40: 48, M50: 52, M60: 0, M61 : 0, JUNIORKY: 3, Z35: 13, Z45: 8, Z46: 8, M51: 33 [html] [pdf] [csv]

result list Malá Hořátevská rovina 11km (děti malé)

start ~ 12:50:35

rank rank/cat. # name year state team finish delay
1 1 / CH10 [304] Karel Bartoš 2006 CZE TJ LOKOMOTIVA NYMBURK 29:00.3
2 2 / CH10 [337] Richard Severyn 2007 CZE Expres Merida Kolín 32:54.9 03:54.6
3 1 / D10 [334] Nicol Jelínková 2008 CZE CZ EXPRES MERIDA TEAM Kolín 34:03.9 05:03.6
4 2 / D10 [306] Michaela Bázlíková 2006 CZE Tatce 37:07.4 08:07.1
5 3 / CH10 [318] Štěpán Kurka 2008 CZE Poděbrady 37:30.3 08:30.0
6 4 / CH10 [346] Kryštof Antoš 2009 CZE Nymburka 38:06.2 09:05.9
7 3 / D10 [344] Chiara Betková 2007 CZE Tsunami 38:14.9 09:14.6
8 5 / CH10 [312] Daniel Horyna 2007 CZE TJ Lokomotiva Nymburk 38:15.2 09:14.9
9 6 / CH10 [330] Vojtěch Šulc 2006 CZE Poděbrady 38:35.6 09:35.3
10 4 / D10 [343] Viktoria Mrázková 2007 CZE Tsunami 39:02.2 10:01.9
11 7 / CH10 [319] Filip Málek 2008 CZE Hořátev 40:33.9 11:33.6
12 8 / CH10 [332] Oskar Zabák 2008 CZE SKP Nymburk 40:36.8 11:36.5
13 9 / CH10 [329] Petr Šulc 2008 CZE Poděbrady 42:11.4 13:11.1
14 10 / CH10 [309] ondřej červenka 2008 CZE Kounice 42:15.7 13:15.4
15 11 / CH10 [347] David Víta 2008 CZE Poděbrady 42:16.0 13:15.7
16 12 / CH10 [345] Oliver Betka 2010 CZE Tsunami 42:19.0 13:18.7
17 13 / CH10 [333] Felix Zabák 2009 CZE Hořátev 42:48.4 13:48.1
18 5 / D10 [327] Lili Šnídlová 2008 CZE TJ Lokomotiva Nymburk 44:43.4 15:43.1
19 6 / D10 [313] Barbora Kopecká 2009 CZE Nymburk 48:42.1 19:41.8
20 7 / D10 [315] Kateřina Kořínková 2007 CZE 48:53.9 19:53.6
21 8 / D10 [308] Rozárie Čenovská 2010 CZE VODNÍ SKAUTI NYMBURK 50:05.9 21:05.6
22 9 / D10 [341] Elen Semanco 2008 CZE Poděbrady 51:14.4 22:14.1
23 14 / CH10 [317] Šimon Kudláček 2011 CZE Křinec 53:25.4 24:25.1
24 10 / D10 [320] Žaneta Nováková 2008 CZE Praha 9 ČM 53:35.5 24:35.2
25 11 / D10 [301] Marie Adamcová 2009 CZE Poděbrady 01:11:41.4 42:41.1
26 15 / CH10 [303] Michal Adamec 2007 CZE Poděbrady 01:12:13.2 43:12.9
27 16 / CH10 [342] Matyáš Novotný 2009 CZE CZE 01:13:18.6 44:18.3
DNS / CH10 [331] Alex Vávra 2008 CZE Bundes Republich Fahfra
DNS / D10 [322] Veronika Skurková 2008 CZE CZE