Dětská K7 MTB

2016-09-03 Janské Lázně 

announcement

registration

start list

results

BABY total: 13, men : 8, women: 5, kluci: 8, holky: 5 [html] [pdf]
RŮŽOVÁ TRAŤ total: 26, men : 16, women: 10, kluci 9-11: 9, kluci 12-14: 7, holky 9-11: 8, holky 12-14: 2 [html] [pdf]
ZELENÁ TRAŤ total: 22, men : 15, women: 7, kluci: 15, holky: 7 [html] [pdf]

result list RŮŽOVÁ TRAŤ

start ~ 11:14:35

rank rank/cat. # name year state team finish delay
1 1 / kluci 12-14 [44] Ondřej Krákora 2003 CZE Olfin Vella Car Trutnov 13:30.9
2 2 / kluci 12-14 [28] Jiří Horák 2003 CZE Svoboda nad Úpou 14:16.6 00:45.7
3 1 / kluci 9-11 [46] Vojtěch Jindra 2005 CZE Olfin Car - Vella Trutnov 14:33.6 01:02.7
4 3 / kluci 12-14 [34] Vojta Nikl 2003 CZE SK Janské Lázně 15:07.6 01:36.7
5 1 / holky 12-14 [45] Eva Krákorová 2004 CZE Olfin Car Vella Trutnov 15:14.0 01:43.1
6 2 / kluci 9-11 [61] Petr Ticháček 2006 CZE Dragons Trutnov 15:36.8 02:05.9
7 4 / kluci 12-14 [25] Vavřinec Doubek 2004 CZE Team Sanssouci Janské Lázně 16:10.6 02:39.7
8 1 / holky 9-11 [22] Karolína Černá 2005 CZE SK Janské Lázně 16:59.1 03:28.2
9 2 / holky 9-11 [50] Martina Sulzbacherová 2005 CZE GIANT Pitrs bikes 17:18.4 03:47.5
10 3 / kluci 9-11 [37] Samuel Vik 2007 CZE S-Sport Hronov 17:22.5 03:51.6
11 4 / kluci 9-11 [24] Josef Doubek 2007 CZE Team Sanssouci Janské Lázně 17:22.9 03:52.0
12 5 / kluci 9-11 [36] Tibor Tschoche 2007 CZE SK Janské Lázně 17:42.2 04:11.3
13 6 / kluci 9-11 [30] Michal Maršík 2005 CZE Příbram 7 17:43.7 04:12.8
14 3 / holky 9-11 [47] Alžběta Jindrová 2007 CZE 17:49.3 04:18.4
15 4 / holky 9-11 [51] Doubrava Stolínová 2005 CZE Olfin Ski Team 17:59.5 04:28.6
16 5 / kluci 12-14 [32] Aleš Moravec 2004 CZE SK Janské Lázně 18:40.0 05:09.1
17 7 / kluci 9-11 [56] Tomáš Folc 2005 CZE SK Janské Lázně 19:04.8 05:33.9
18 2 / holky 12-14 [31] Nela Mičánková 2002 CZE SK Janské Lázně 19:12.3 05:41.4
19 8 / kluci 9-11 [38] Oldřich Čámský 2006 CZE SK Janské Lázně 19:12.5 05:41.6
20 6 / kluci 12-14 [49] Tomáš Moravec 2002 CZE MTB Spartak Vrchlabí 19:38.6 06:07.7
21 5 / holky 9-11 [20] Natalia Bartosiewicz 2006 POL LKS ATOM DZIERZONIOW 19:41.3 06:10.4
22 6 / holky 9-11 [21] Daniela Čekaňáková 2005 CZE SK Janské Lázně 19:43.9 06:13.0
23 7 / kluci 12-14 [39] Vojta Honzík 2004 CZE SK Janské Lázně 20:04.6 06:33.7
24 9 / kluci 9-11 [23] Oldřich Dobiáš 2007 CZE Horní Maršov 20:38.7 07:07.8
25 7 / holky 9-11 [26] Markéta Forbelská 2006 CZE SK Janské Lázně 21:44.6 08:13.7
26 8 / holky 9-11 [27] Eliška Hlízová 2005 CZE SK Janské Lázně 27:50.5 14:19.6