Křížová desítka

2015-04-11 Hradec Králové [CZE]

archiv

announcement

registration

start list

results

Hlavní závod - 10km total: 346, men : 240, women: 106, M20: 47, M30: 80, M40: 85, M50: 15, M60: 13, Z20: 30, Z30: 43, Z40: 21, Z50: 12 [html] [pdf]
Vedlejší závod - 5km total: 58, men : 21, women: 37, D: 7, M: 16, Z: 35 [html] [pdf]
Dětské závody total: 107, men : 48, women: 59, H1: 7, H2: 18, H3: 9, H4: 10, H5: 2, H6: 2, H7: 0, D1: 9, D2: 11, D3: 22, D4: 8, D5: 5, D6: 3, D7: 1 [html] [pdf]

start list Dětské závody

start ~ 10:00:00 , 2000 and younger , registered: 107 participants ( 48 of men, 59 of women)

category # name state year team
D5 [ ] Ardeltová Aneta CZE 2004 Chrudim IV.
D6 [ ] Bělohlávková Iveta CZE 2002 Hradec Králové
D3 [ ] Beránková Barbora CZE 2007 Hradec Králové, Březhrad
D3 [ ] Beránková Lucie CZE 2007 Hradec Králové, Březhrad
D3 [ ] Bláhová Tereza CZE 2007 TJ Sokol HK
D3 [ ] Čechová Martina CZE 2007 Hradec Králové
D1 [ ] Dreslerová Ema CZE 2014 Všestary
D2 [ ] Dundová Ema CZE 2009 Sport-zone
D4 [ ] Frýbová Nikol CZE 2006 Konecchlumí
D3 [ ] Frýbová Terezie CZE 2008 Konecchlumí
D3 [ ] Hajská Ema CZE 2008 Hradec Králové
D6 [ ] Hakenová Kateřina CZE 2002 Jičín
D2 [ ] Hakenová Tereza CZE 2009 Jičín
D1 [ ] Hladíková Sabina CZE 2011 Hořice
D4 [ ] Horová Dita CZE 2006 Býšť
D5 [ ] Houžvičková Nikola CZE 2003 Hradec Králové
D2 [ ] Hrušová Lucie CZE 2010 Vysoká nad Labem
D4 [ ] Koldinská Eliška CZE 2005 Předměřice nad Labem
D2 [ ] Kopecká Eliška CZE 2009 Třebechovice p.O.
D1 [ ] Kopecká Eliška CZE 2012 Býšť
D3 [ ] Kovářová Anna CZE 2008 Budislav
D4 [ ] Krejčí Natálie CZE 2006 Běleč nad Orlicí
D3 [ ] Lhotáková Adéla CZE 2007 Holice
D2 [ ] Mádlová Kristýna CZE 2010 Dobrá Voda
D1 [ ] Macháčková Lucie CZE 2011 HO Stěžery
D2 [ ] Machačková Pavla CZE 2009 HK
D3 [ ] Machačková Šárka CZE 2008 Hradecké střely
D1 [ ] Maivaldová Nikola CZE 2012 Třebechovice pod Orebem
D5 [ ] Marková Barbora CZE 2004 Hradec Králové
D3 [ ] Mikulecká Eliška CZE 2008 Hradec Králové
D1 [ ] Mikulecká Julie CZE 2011 Hradec Králové
D3 [ ] Minaříková Kristýna CZE 2007 Horní Jelení
D4 [ ] Munzarová Diana CZE 2005 AC TJ Jičín
D3 [ ] Munzarová Nela CZE 2008 AC TJ Jičín
D6 [ ] Novotná Tereza CZE 2002 Hradec Králové
D3 [ ] Novotná Vanda CZE 2007 Hradec Králové
D4 [ ] Nožičková Kateřina CZE 2006 AC TJ Jičín
D3 [ ] Pavlíková Klára CZE 2007 Horní Jelení
D1 [ ] Pavlovcová Barbora CZE 2012 Hradec Králové
D3 [ ] Picková Johanka CZE 2007 www.seakayakhk.cz
D2 [ ] Picková Rebeka CZE 2009 www.seakayakhk.cz
D3 [ ] Podlešáková Monika CZE 2007 Hradec Kralove
D3 [ ] Pražáková Tereza CZE 2008 Snowbear
D3 [ ] Rolková Eliška CZE 2008 Beroun
D3 [ ] Steklá Barbora CZE 2008 Hradec Králové
D4 [ ] Ščerbaková Tereza CZE 2006 Hradec Králové 11
D2 [ ] Šindlerová Magdalena CZE 2009 Hradec Králové
D3 [ ] Šintáková Nikola CZE 2008 Snowbear
D5 [ ] Špinková Barbora CZE 2003 Hořice
D3 [ ] Tojnarová Markéta CZE 2007 RUNNING BROTHERS
D4 [ ] Tošner Natalie CZE 2006 Třebechovice pod Orebem
D7 [ ] Turčínová Adéla CZE 2000 Jičín
D2 [ ] Vaňková Karolína CZE 2009 máma a táta
D3 [ ] Vasakova Martina CZE 2007 Opatovice nad Labem
D5 [ ] Vašáková Michaela CZE 2004 Opatovice nad Labem
D1 [ ] Vorlíčková Tereza CZE 2011 Hradec Králové
D2 [ ] Vorlíčková Veronika CZE 2009 Hradec Králové
D2 [ ] Zajačiková Eliška CZE 2010 Horní Jelení
D1 [ ] Zajačiková Lucie CZE 2012 Horní Jelení